שיני בינה כלואות

זה כואב, מרתיע, אבל עקירת שיני בינה כלואות תחסוך לנו סיבוכים עתידיים דוגמת דלקות וציסטות. הפרטים בפנים.

שיני בינה כלואות. איזה סיוט …
האמת? אני לא אבוא ואומר כאן שמדובר במשהו פעוט, לא מטריד ולא כואב. הלוואי ויכולתי לתאר כך את הבעיה המוכרת הזו. זה לא המצב.

 

למה זה קורה ולמה זה דומה?

כמו ששמן מרמז על כך, שיני הבינה בוקעות אחרונות בלסת שלנו. זה קורה בדרך כלל גילאי ההתבגרות שבין 18-20 שנים. מכיוון שהן בוקעות אחרונות, נוצר מצב של דוחק בלסת. עכשיו, דמיינו לכם אוטובוס מלא נוסעים – שעליו אתם חייבים לעלות בכדי להגיע בזמן למקום העבודה. אלה שילו לפניכם כבר מצאו מקום ישיבה, ואלו שנאלצים לעמוד עדיין סגנים למצוא לעצמם רווח מסוים.

ואז אתם עולים פנימה … מהר מאוד אתם מגלים שאתה דורכים על רגליים שבכלל לא שייכות לכם, ומתיום לא מופשי, מפויום ברוך בואכם לעולמן הלא נעים של שיני בינה כלואות …
כן, כך בדיוק ממוקמת שן בינה שלא מוצאת את המנח הקבוע שלה. שן כזו אומנם כלואה בצורה לא טבעית. הסיטואציה זו לא נעימה.

 

תסמינים ובעיות

מילים לא יכולות לתאר כאבים. כמה נכון. במקרה של שן בינה כלואה אנו לא יכולים לדעת עד כמה נוצר נזק במקום המנח שלה, כך שהכאב הוא למעשה קנה המידה הויצלן. לכן, כאשר ידוע לנו על שן בינה כלואה מטיפולים קודמים שלנו, אין סיבה לחכות, התחבר, או לנסות "לעבוד" על השן שלנו. –
תופעות כאלו יכולות להתבטא בציסטה שתתפתח באזור השן הכלואה, עששת, דלקת חריפה שתתפתח כתוצאה משיירי מזון שייתקעו בסביבת השן ועוד תופעות מאוד לא אסתטיות כמו ריח רע מהפה באיזור השן הכלואה.

 

טיפול

כמו שהסברתי במאמר על כירויורג פה ולסת (קישור), שיני ביני כלואות מצריכות הליך כירוריוי-ניתוחי קצת מויואהנה לכן חשוב לבצע עקירת השן הכלואה את רופא מומחה שמבצע טיפולים אלה. הוא יודע איך לתכנן את ההחלפה, החל מצילומי סי.טי. ועד לעקירה עצמה. העקירה נועדה להסיר את השן, וכתוצאה מכך להפחית את הלחץ על השיניים הסמוכות, להסיר מוגלות או שיירי מזון שהצטברו, לתפור את המקום ולדרוש הדבר וכמובן, לתת למקום את הזמן ההחלמה שלו.

 

התאוששות וטיפול משלים

התאוששות מעקירה כירורגית של שן בינה כלואה היא לא מהירה לצערי. כן, אין כאן הוקוס פוקוס, ויש לתת לאזור מה היה השן את הזמן ההחלמה שלו. אל דאגה, תופעות הלוואי של נפיחות וכאב (כן, האיזור יתנפח) עוברות תוך מספר ימים. אכילה של מאכלים חמים אסורה בימים אלה, ועל מנת לתת למקום להחלים יש לאכול דברים קרים דווקא, כמו יוגורדה.

רואים? לא הכל גרוע בקירה כירורגית של שן כלואה.

 

זקוקים למידע נוסף בנושא? אני כאן בשבילכם בכל שאלה. אתם יותר ממוזמנים לשתף פעולה, להתייעץ בכל שאלה והתלבטות או ללחוץ כאן .

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן