עקירת שיניים כלואות

למה זה קורה ולמה זה דומה?
כפי ששמן מרמז על כך, שיני הבינה בוקעות אחרונות בלסת שלנו. זה קורה בדרך כלל בגילאי ההתבגרות שבין 18-20 שנים. מכיוון שהן בוקעות אחרונות, נוצר מצב של דוחק בלסת. כעת, דמיינו לכם אוטובוס מלא נוסעים – שעליו אתם חייבים לעלות בכדי להגיע בזמן למקום העבודה. אלו שעלו לפניכם כבר מצאו מקום ישיבה, ואלו שנאלצים לעמוד עדיין מסוגלים למצוא לעצמם רווח מסוים.
ואז אתם עולים פנימה… מהר מאוד אתם מגלים שאתם דורכים על רגליים שבכלל לא שייכות לכם, ומצב גוף לא חופשי, מפותל במקצת, ידיים שלא יכולות לזוז ממקומן. ברוך בואכם לעולמן הלא נעים של שיני בינה כלואות…
כן, כך בדיוק ממוקמת שן בינה שלא מוצאת את המנח הקבוע שלה. שן כזו אומנם כלואה בצורה לא טבעית. הסיטואציה הזו לא נעימה.

 

תסמינים ובעיות
מילים לא יכולות לתאר כאבים. כמה נכון. במקרה של שיני בינה כלואות, אנו לא יכולים לדעת עד כמה נוצר נזק במקום המנח שלה, כך שהכאב הוא למעשה קנה המידה המוביל אצלנו לטפל בבעיה. לכן, כאשר ידוע לנו על שן בינה כלואה מטיפולים קודמים שלנו, אין סיבה לחכות, להתחמק, או לנסות "לעבוד" על השן שלנו. השורה התחתונה זהה: מרגע הכאב הראשוני, יש לנו נקודת אזהרה בולטת: תסמינים שנוגעים לבריאות החניכיים שלנו ומושפעים מדחיקת השן הכלואה – עלולים להחריף את המצב.
תופעות כאלו יכולות להתבטא בציסטה שתתפתח באזור השן הכלואה, עששת, דלקת חריפה שתתפתח כתוצאה משיירי מזון שייתקעו בסביבת השן ועוד תופעות מאוד לא אסתטיות כמו ריח רע מהפה באיזור השן הכלואה.

 

טיפול
כמו שהסברתי במאמר על כירורג פה ולסת (קישור), שיני ביני כלואות מצריכות הליך כירורגי-ניתוחי קצת מורכב בהשוואה לטיפולי השינייים האחרים. לכן חשוב לבצע עקירת השן הכלואה את רופא מומחה שמבצע טיפולים אלו. הוא יודע כיצד לתכנן את הטיפול, החל מצילומי סי.טי. ועד לעקירה עצמה. העקירה נועדה להסיר את השן, וכתוצאה מכך להפחית את הלחץ על השיניים הסמוכות, להסיר מוגלות או שיירי מזון שהצטברו, לתפור את המקום במידה ודרוש הדבר וכמובן, לתת למקום את זמן ההחלמה שלו.

 

התאוששות וטיפול משלים
התאוששות מעקירה כירורגית של שן בינה כלואה היא לא מהירה לצערי. כן, אין כאן הוקוס פוקוס, ויש לתת לאזור שבו היתה השן את זמן ההחלמה שלו. אל דאגה, תופעות הלוואי של נפיחות וכאב (כן, האיזור יתנפח) עוברות תוך מספר ימים. אכילה של מאכלים חמים אסורה בימים אלה, ועל מנת לתת למקום להחלים יש לאכול דברים קרים דווקא, כמו יוגורט וגלידה.

רואים? לא הכל גרוע בעקירה כירורגית של שן כלואה.

 

זקוקים למידע נוסף בנושא? אני כאן בשבילכם בכל שאלה. אתם יותר ממוזמנים לשתף, להתייעץ בכל שאלה והתלבטות ללחוץ כאן.

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן