עקירה כירורגית שן בינה מחיר

עקירה כירורגית של שן בינה – מתי צריך לעשות?

עקירה של שיני בינה היא עניין נפוץ יחסית בתחום רפואת השיניים. לעיתים קרובות שן הבינה תוגדר כשן כלואה מה שיצריך עקירה שלה מהמקום על מנת למנוע התפתחות של דלקות, כאבים וסיבוכים נוספים. מהו בדיוק תהליך עקירה כירורגית של שן בינה, מי מוכשר לבצע אותו, במה כרוכה ההחלמה ומהי עלות עקירה כירורגית – שן בינה? כל התשובות במאמר הבא.

למידע נוסף לחצו כאן

 

למה לעקור דווקא שיני בינה?

שיני הבינה הוא הכינוי לשיניים הממוקמות בקצוות של קשת השיניים העליונה והתחתונה, כך שלכל אדם ישנם כ-ארבעה שיני בינה. הן צומחות לאחר צמיחתה של מערכת השיניים המלאה, באזור שנות ה-20 לחיינו, כך שלעיתים קרובות לא נותר להן מקום פנוי בחניכיים לגדול אליו בצורה תקינה. במקרים אלו יתכן ושורש השן יתפתח במנח לא נכון וייווצר מצב של שן כלואה.

 

ההשלכות

ההשלכות של שן כלואה עשויים להיות: כאבים, ציסטות, דלקות ואף התפתחות של זיהום עקב הצטברות שאריות מזון באזור השן. השלכות אלה מצריכות טיפול בשן הבעייתית, היעדר טיפול או טיפול חסר עלול להביא להחמרה של המצב, לסיבוכים מיותרים ולכאב גדול אף יותר העשוי להתבטא בקשיי אכילה ואף בקשיי שינה. בשל מבנה השורש העקום והקירבה של שן הבינה לסינוסים ולעצבי הפנים, ישנו צורך בהליך עקירה כירורגי ואין מדובר בהליך עקירה רגיל.

עקירה כירורגית שן בינה מחיר

שן בינה עקירה כירורגית – מהו תהליך העקירה?

עקירה כירורגית מתבצעת במספר מקרים:

  • כותרת שן הרוסה – כאשר חלקה העליון של השן הרוס ואין יכולת לתלוש אותו בהליך העקירה הרגיל, לכן ישנו צורך בהתערבות כירורגית.
  • שורש שן בעייתי – מקרים בהם שורש השן עקום ולכן בלתי אפשרי להוציאו בהליך עקירה סטנדרטי.
  • שן כלואה – כאמור, המצב הנפוץ ביותר המצריך ביצוע של עקירה כירורגית.

בכל המקרים הנזכרים לעיל הליך העקירה דומה. ראשית, ישנו צורך לבצע צילום של אזור העקירה ולעיתים ישנו צורך בצילום סי.טי נוסף. בעזרתו של הצילום יוכל הרופא המבצע לתכנן את אופן העקירה הטוב ביותר, לאחר מכן ירדים הרופא את האזור בעזרתה של זריקה מקומית או טשטוש במקרים מסובכים יותר. כשחלל הפה רדום יוכל הרופא לבצע את הפעולה, לחשוף את שורש השן הבעייתית, ולשלוף בזהירות את חלקי השן מבלי לגרום נזק לעצב הלסת.  לעיתים יבצע הרופא תפירה של האזור בסיום העקירה אך במרבית המקרים אין צורך בתפירה מיוחדת והאזור יחלים לבדו.

 

תקופת ההחלמה

ההחלמה של עקירה כירורגית היא מעט ארוכה ומורכבת יותר מאשר החלמה מעקירה רגילה. לאחר עקירה כירורגית האזור עשוי לכאוב למשך מספר ימים, עלולה להתפתח נפיחות מסויימת, ייתכן דימום של האזור ובמקרים קיצוניים תיתכן גם תחושת נמלול או עקצוץ בחלל הפה. לעיתים, במקרים בהם היה צורך בתפירה של האזור, יבקש הרופא לבצע בדיקת מעקב או מפגש להסרת התפרים. בכל מקרה, לאחר מספר ימים כל תופעות הלוואי אמורים לחלוף ואתם תשובו לתפקוד תקין.

 

כמה עולה עקירה כירורגית של שן בינה?

מחיר עקירה כירורגית – שן בינה, שורש עקום, כתר חסר ועוד, עשוי להשתנות בהתאם למורכבות המקרה. ד"ר מוהנא עלא הבעלים של "אלאדין קליניקס", ממליץ  שלא להתפשר על רופא השיניים ובשל מורכבותה של עקירה כירורגית יש לבחור ברופא מומחה אשר יידע לבצע את הפעולה הכירורגית בצורה הטובה ביותר ויידע כיצד להתמודד עם סיבוכים ובעיות מורכבות.

 

מרפאת "אלאדין קליניקס" – מרפאת מומחים

עקירה כירורגית שן בינה – מחיר החל מ-300 ₪,

חייגו: 04-6999788, לקביעת שיחת ייעוץ או קביעת בדיקה ללא עלות.

 

 

 

 

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן