עקירת שן בינה כלואה

כל הפרטים הנדרשים אודות עקירת שן בינה כלואה – 

שן בינה כלואה הוא מצב נפוץ יחסית בתחום רפואת השיניים, מצב המצריך התערבות כירורגית ועקירה של השן על מנת למנוע סיבוכים והחמרה של הכאב. באילו מקרים צריך לבצע עקירה כירורגית של שן בינה כלואה, מהו הליך ההחלמה ומי רשאי לבצע את האופרציה? עקירת שן בינה כלואה – מחיר, המלצות וטיפים, הכל במאמר הבא.

דברו איתנו

04-6999788phone
במיילpencil

למידע נוסף לחצו כאן

 

מהי שן בינה כלואה – 

שיני הבינה הן שיניים הצומחות בקצה קשת השיניים העליונה והתחתונה, לכן לכל אדם ישנם כ-ארבע שיני בינה. הן בוקעות לאחר צמיחה מלאה של מערכת שיני הקבע שלנו, באזור שנות ה-20 המוקדמות. לכן, במקרים רבים לשן אין דיי מקום בחלל הפה על מנת לגדול בצורה תקינה ושורש השן מתפתח במנח עקום ובעייתי. מצב זה קרוי שן כלואה בשל כך שהשן אינה מסוגלת לגדול כהלכה והיא למעשה תקועה וגורמת לבעיות.

 

כאבים, דלקות וזיהומים בעקבות שן בינה כלואה – 

התעלמות ממצב של שן כלואה, טיפול לקוי או היעדר טיפול, עשויים להביא את המטופל לכאבים בחלל הפה, להתפתחות של דלקות ואף לזיהומים הנוצרים מהצטברות של שאריות מזון בחלל השן התקועה. החמרה של המצב תביא לקשיי אכילה עקב כאבים בזמן הלעיסה, קשיי שינה וקושי בתפקוד הכללי. מומלץ לטפל בהקדם בבעיה ולא להזניח אותה או לדחות את הטיפול רק כאשר המצב  מתדרדר למקרה קיצון.

עקירה כירורגית של שן בינה כלואה

עקירה כירורגית של שן בינה כלואה – 

עקירה כירורגית היא אינה עקירה רגילה מאחר והיא נעשית במקרים מורכבים או באזורים רגישים בחלל הפה. במקרה של שיני הבינה, ייתכן ושורש השן עקום לכן עקירתו מצריכה חשיפה מלאה שלו וכאשר מדובר בשיני בינה תחתונות יש סכנה לפגיעה בעצב הלסת או ניקוב של הסינוס. לכן ההליך יבוצע על ידי רופא מומחה אשר מכיר את הפרוצדורה ויודע כיצד להתמודד עם סיבוכים ומקרים רגישים.

 

תהליך עקירת שן בינה כלואה – 

עקירה כירורגית אינה מבוצעת רק במקרה של שן כלואה, ניתן לבצע אותה גם כאשר כותרת השן הרוסה ולא ניתן לשלוף את השן בהליך סטנדרטי וגם כאשר שורש של שן קבועה גדל בצורה עקומה ולא ניתן להסירו בעקירה רגילה. על כל פנים, הליך העקירה דומה: ראשית, יש צורך לבצע צילום של אזור השן המיועדת לעקירה, לעיתים יבקש הרופא לבצע צילום סי.טי בנוסף. בעזרת הצילומים יוכל הרופא לתכנן את העקירה בצורה הטובה ביותר. לאחר מכן ירדים הרופא את המקום בזריקה או טשטוש ולאחר כמה דקות יוכל לגשת למלאכה. הרופא יחשוף בזהירות את שורש השן, ישלוף את כל החלקים ויתפור את המקום. בסיום ההליך יחל הליך ההחלמה של האזור

 

החלמה – 

לאחר ביצוע הפעולה ייתכן ותחושו מספר תופעות לוואי:

  • כאבים ונפיחות
  • דימום
  • שטף דם חיצוני
  • נימול או עקצוץ בשפת הפה – תופעה נדירה יחסית

תופעות הלוואי יגרמו לתחושת אי נוחות אך הן תחלופנה לאחר מספר ימים. על מנת להקל על ההחלמה יש לקרר את האזור, לדבוק בטיפול האנטיביוטי ולהימנע מלעיסת מזון באזור העקירה למשך מספר ימים. מומלץ לא לצרוך מזון חם ולהתמקד במזונות קרים ורכים כמו יוגורטים, מעדני חלב וגלידות למיניהן.

 

מחיר עקירת שן בינה כלואה – 

המחיר תלוי במורכבות המקרה ובמקום בו יבוצע ההליך, מומלץ שלא להתפשר ולפנות למרפאה המתמחה בהליך כירורגי. רופא מומחה ייתן לכם שקט נפשי ואת הליווי המתאים על מנת שההליך יעבור בשלום וללא בעיות וסיבוכים מיותרים.

עקירה כירורגית שן בינה כלואה – מחיר החל מ- 600 ₪. לקביעת תור או בדיקה ללא עלות חייגו: 04-6999788.

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן