ניקוי אבנית בשיניים

ניקוי אבנית בשיניים

מאז שאנו ילדים קטנים מסבירים לנו מדוע חשוב לשמור על בריאות הפה, השיניים והחניכיים שלנו. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא הקשר ישיר בין בריאות הפה לבריאות הכללית של הגוף. כאשר אנו לא שומרים על בריאות הפה והשיניים שלנו אנו עלולים להשפיע על בריאות הגוף ולעורר מצבים שונים כגון: אנדוקרדיטיס, חוסר איזון הסכרת, לידה מוקדמת, מחלת שיוגרן ואוסטאופורוזיס.

על מנת לשמור על השיניים שלנו בריאות לאורך זמן, עלינו לבצע פעולות רבות ולהקדיש לטיפול בהן זמן רב. ראשית, עלינו להקפיד על צחצוח השיניים וניקוי חניכיים לפחות פעמיים ביום. מומלץ להיעזר גם בחוט דנטלי. בנוסף חשוב להגיע אל רופא השיניים לביקורת תקופתית וליצור אתו קשר מיידי אם וכאשר יש בעיה או שינוי בפה. כמו כן, ישנה חשיבות רבה בביקור השיננית פעם ב- 3 עד 6 חודשים.

אחד הטיפולים הנפוצים ביותר שהשיננית מבצעת הוא ניקוי אבנית בשיניים. ניקוי אבן עמוק הוא טיפול בו יש להסיר את רובד החיידקים שמצטבר בין השיניים לחניכיים ולבצע ניקוי יסודי של השיניים. זהו טיפול חשוב וחיוני עבור בריאות הפה, השיניים והחניכיים.

במאמר זה תוכלו לקבל מידע שיסביר לכם על המתרחש במהלך הטיפול של ניקוי אבנית עמוק ויבאר מתי מתעורר צורך בטיפול כזה ומדוע הוא כל כך חשוב וחיוני.

הסרת אבנית מהשיניים – מתי מתעורר צורך בכך?

כאשר מספרים לילדים קטנים שיש להם אבנית בשיניים הם בדרך כלל מדמיינים אבנים קטנות שמסתתרות ברווחים של השיניים שלהם. אך למעשה, אבנית היא שכבת חומר המורכבת משאריות מזון ובקטריות שונות. בדומה לאבנית בקומקום, שכבת האבנית בשיניים היא שכבה עבה וקשה שנדבקת לשיניים בחוזקה.

ככל הנראה, השילוב בין הרוק שבפה שלנו לחיידקים שחיים על השיניים שלנו יוצר את שכבת האבנית הלבנה – צהבהבה. שכבה זו עלולה להתכהות כאשר לא מסירים אותה ולא מבצעים ניקוי שיניים עמוק במשך זמן רב. כמו כן, שכבה זו מתכהה אצל אנשים הצורכים חומרים כגון ניקוטין, יין, קפה ותה ברמת צריכה גבוהה.

על מנת למנוע מצבים חמורים של הצטברות אבנית בהם יהיה צורך בהקצעת השורשים, יש להגיע אל השיננית פעם בשלושה עד שישה חודשים.

איך מנקים אבנית מהשיניים?

ראשית, חשוב להבין שאבנית אינה מצב בלתי נמנע ושניתן למנוע אותה בעזרת שמירה על היגיינת הפה וניקיון שיניים נכון. צחצוח שמבוצע כראוי וכן שימוש בחוט דנטלי ובקיסמי שיניים עשויים למנוע את היווצרות האבנית מלכתחילה.

אך, היה וחרף ההקפדה על ניקיון השיניים, הצברה אבנית על השיניים, יש להגיע לשיננית. אצל השיננית ייבחן מצב הצטברות באבנית האבנים בשיניים וייבדקו כיסי החניכיים. במקרם קלים השיננית תסתפק בהסרת אבנית פשוטה. אך במקרים חמורים יותר, יתעורר צורך בניקוי עמוק יותר המתבצע עם הרדמה מקומית בחלל הפה – הקצעת שורשים.

לאחר הטיפול, החניכיים אמורות להירפא ולהפוך לבריאות וחזקות יותר. הירפאות זו כמובן תלויה בהקפדה של המטופל על ההיגיינה האוראלית שלו באופן יומיומי.

טיפול שיננית עמוק – מדוע זה כל כך חשוב?

ישנה חשיבות רבה בטיפול השיננית הכולל ניקוי חניכיים וניקוי האבנית מהשיניים. אף על פי שצחצוח השיניים מסייע בסילוק שאריות מזון ושכבות חיידקים שונות, הוא אינו יעיל עבור הסרת שכבות האבנית. שגרת ניקוי אבנית חשובה מאוד וכאשר לא מקפידים עליה עלולים להתעורר הנזקים הבאים:

  • נזק אסתטי: כאמור, כאשר לא מנקים את האבנית מהשיניים בתדירות הנכונה, שכבת האבנית מתכהה והשיניים הופכות לצהבהבות יותר.
  • ריח רע: כאשר לא מספקים ניקוי עמוק לשיניים במשך זמן רב מצטברת שכבת אבנית גדולה שעלולה לגרום לריח רע ולא נעים מהפה.
  • פגיעה בבריאות הפה: כאשר לא מטפלים באבנית בשן בצורה ראויה ונכונה, עלולות להתעורר תופעות מסוכנות שונות כגון: מחלות חניכיים מסוכנות, נסיגת חניכיים, נזק באמייל השן ואף אובדן שיניים. התופעות הללו עלולות להסב לסובל מהן כאב רב ולהקשות עליו לאכול, לדבר ותפקד באופן תקין במהלך שגרת היום יום שלו.
  • פגיעה בבריאות הכללית של הגוף: במידה והאבנית תעורר מחלת חניכיים כגון דלקות חניכיים, עלולות להופיע תחלואות חמורות בגוף כגון: מחלות לב, דלקת פרקים שגרונית, סוכרת, לידות מוקדמות ושיטיון.

הטיפול באבנית אינו דורש ממנו השקעה או מאמץ רב, הוא דורש ממנו לטפל בשיניים שלנו כראוי, לבקר את השיננית פעמיים עד ארבע פעמים בשנה ולאפשר לה להעניק ניקוי עמוק לשיניים שלנו. זו אינה דרישה מוגזמת אך יש לה משמעות והשפעה רבה ואם תבחרו לבצע אותה היא תחסוך לכם כאבים קשים וסבל רב.

מעוניינים לבצע ניקוי אבנית יסודי בשיניים שלכם? מחפשים מרפאה מקצועית שתעניק לכם טיפול איכותי, יעיל ומסור? בחרו באלאדין קלינקס!

אלאדין קלינקס אינה מרפאת שיניים רגילה. זוהי מרפאת שיניים ייחודית המקפידה על סטנדרטים מקצועיים וגבוהים במיוחד. המרפאה מעסיקה את המומחים הטובים ביותר שידעו בדיוק כיצד לטפל בשיניים שלכם ויעשו הכל על מנת לשמור על היגיינת הפה שלכם ועל בריאות השיניים שלכם. כמו כן, המרפאה נעזרת במכשירים המתקדמים ביותר בתחום רפואת השיניים, כך שהטיפולים השונים מתבצעים במהירות, בקלות וכמעט ללא כאבים. אם אתם מחפשים מרפאה שמבצעת טיפולי שיניים שונים לרבות: השתלות שיניים, עקירת שיניים, טיפולי אסתטיקה וטיפולי שימור היכנסו ל- https://aladdent.co.il/  וקבלו מידע נוסף.

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן