השתלת עצם לאחר עקירה מחיר

השתלת עצם אחרי עקירה – הפתרון לספיגת עצם

לאחר עקירה של שן, מתבצע הליך טבעי של ספיגת עצם. בשל כך עצם הלסת מצטמצמת מבחינה רוחבית ואופקית ולעיתים בלתי אפשרי לבצע החדרה של שתלים דנטליים בצורה יציבה ומיטבית. מה הפתרון לכך, באילו מקרים הוא מתאים, מה התהליך ומה המחיר של הפרוצדורה? כל התשובות ועוד, במאמר הבא.

למידע נוסף לחצו כאן

 

עקירה ושתל – הסיבה לספיגת שן

כאשר עצם הלסת מכילה שן או אפילו רק את שורש השן, העצם תשמור על צורתה. אך כאשר מבצעים עקירה של השן מן השורש, במרבית המקרים יתרחש תהליך טבעי בו תשנה עצם הלסת את צורתה מה שיגרום לאובדן נפח ולחוסר בעצם. החוסר עשוי להימצא הן במרחב האופקי והן במרחב הרוחבי, עשוי לגרום לאובדן אחיזה של שיניים סמוכות ובעיקר, מונע את היכולת להחדיר שתל דנטלי בצורה אפקטיבית ואף למנוע החדרה של שתל כלל.

 

השתלת עצם

הפתרון למצב של ספיגת עצם הוא השתלה של עצם נוספת ישירות לעצם הלסת. ישנן מספר אפשרויות השתלה:

  • עצם מחלל הפה – לקיחת עצם מחלל הפה והשתלתה במקום הנדרש. באופציה זו יש צורך לניתוח של הוצאת העצם המקורית, אך הוא מקצר את זמן ההתאקלמות וההחלמה מניתוח ההשתלה.
  • עצם מגוף המטופל – אופציה נוספת היא לקיחה של עצם מגוף המטופל והשתלה שלה בחלל הפה. זוהי פרוצדורה מסובכת ואינה מועדפת אלה במקרי קיצון.
  • תחליף עצם – האופציה הנפוצה ביותר היא שימוש בתחליף עצם, ישנם תחליפים מן החיי ותחליפים טכנולוגיים שונים. זוהי האופציה הנפוצה והשכיחה ביותר.

 השתלת העצם מאפשרת שחזור והרחבה של בסיס השן ולאחריה ניתן לקבל משטח יציב לצורך השתלה מוצלחת של שתל דנטלי וקליטה מיטבית שלו.

השתלת עצם לאחר עקירה מחיר

הליך ההשתלה

השתלה של עצם בלסת היא פעולה כירורגית מורכבת ומסובכת, לכן עליה להיות מבוצעת על ידי רופא מומחה ותחת תנאי סניטציה הולמים. ראשיתו של ההליך בזריקת הרדמה מקומית או טשטוש, תלוי במורכבות הניתוח. לאחר מכן יבצע הרופא עקירת השן בצורה אטראומטית ולאחר ניקוי הרקמה דלקתית סביב שורש השן יחדיר את העצם או את תחליף העצם. השלב הבא יהיה כיסוי של העצם החדשה בממברנת הגנה ותפירת המקום. לאחר התפירה יש לתת לאזור להחלים ולאחר מכן ניתן יהיה להמשיך בהליך ההתקנה של השתל הדנטלי.

תקופת ההחלמה

לאחר הניתוח אתם עשויים לחוש מספר תופעות לווי:

  • כאבים
  • נפיחות
  • ירידת דם
  • שטפי דם כחולים

תופעות אלו נפוצות אך הן תחלופנה לאחר מספר ימים ועד לשבועיים לאחר הניתוח. ניתן להקל על הכאבים בעזרת נטילת משככי כאב וקירור האזור. חשוב ביותר להקפיד על הוראות הרופא, אין לאכול או לשתות מוצרי מזון חמים, יש להימנע מפעילות מאומצת ולדבוק בטיפול האנטיביוטי המניעתי. המלצה נוספת היא צריכה של מזון רך וקריר אשר יקל על מלאכת הבליעה והלעיסה, תוכלו לנסות יוגורטים, מעדני חלב או גלידות למיניהן.

 

השתלת עצם לאחר עקירה – מחיר החל מ- 750 ₪

מחירי הפעולה ישתנו בהתאם למורכבות הניתוח, לאופן ביצועו, החומרים בהם ייעשה שימוש וגם לניסיון הרופא המבצע יהיה משמעות בקביעת המחיר. בכל מקרה, לא מומלץ להתפשר על רופא שאינו מנוסה וכדאי לכם לבחור ברופא כירורג בעל ההכשרה המתאימה וידע בביצוע נכון ומדויק של הניתוח. בחירה ברופא שאינו מנוסה עשויה להתברר כמוטעית, שכן הוא עשוי לגרום לנזק למערכת השיניים שלכם ולעלויות טיפול נוספות.

 

מרפאת אלאדין קליניקס – מרפאת מומחים

מרפאת אלאדין בהובלת ד"ר מוהנא עלא אלדין, כירורג מומחה, היא אחת ממרפאות השיניים המובילות בארץ ואנו מזמינים גם אתכם להצטרף לקהל הלקוחות המרוצים שלנו.

לקביעת תור או לשיחת ייעוץ ללא עלות חייגו: 04-6999788.

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן