השתלת עצם בלסת עליונה מחיר

השתלת עצם בלסת העליונה – כל מה שצריך לדעת

ניתוח להשתלת עצם בלסת הוא ניתוח הכרחי במצבים בהם העצם אינה יציבה מספיק לקליטה של שתלים דנטליים. מה מאפיין ניתוח להשתלה בלסת העליונה, מהו תהליך הניתוח ומשך ההחלמה ומהם המחירים של ניתוחים כאלו? כל התשובות ועוד, במאמר הבא.

למידע נוסף לחצו כאן

 

מהי השתלת עצם

השתלת עצם היא  פעולה כירורגית מורכבת הדורשת ניסיון של רופא מומחה. היא מבוצעת כאשר ישנו רצון להשתיל שתל דנטלי, אך מבנה הלסת אינו יציב דיו ואינו מאפשר קליטה אופטימלית של השתלים. הסיבות בגינן עצם הלסת אינה יציבה הן מגוונות:

  • ספיגת עצם – לאחר עקירת שן מן השורש מתרחש תהליך טבעי של ספיגת עצם, במהלכו תשנה עצם הלסת את צורתה ושטחה יצטמצם.
  • גנטיקה – סיבה נוספת היא גנטיקה אשר מביאה לחוסר עצם מולד או לשחיקה מהירה של עצם קיימת
  • טיפולים – הסרת גידולים מחלל הפה, טיפול בטראומה או חבלה בפנים ועוד, כל אלו עלולים לגרום לחוסר בעצם

ישנן סיבות נוספות אותן קצרה היריעה מלהכיל, אך בכל המקרים התוצאה זהה, עצם הלסת מצומצמת ועל מנת להתגבר על הבעיה נדרש לבצעה ניתוח להשתלת עצם נוספת.

 

השתלה של עצם בלסת העליונה – מאפיינים

כאשר ניגשים לבצע השתלה של שן בלסת העליונה, ראשית יש לוודא כי עצם הלסת יציבה וביכולתה לקלוט את השתל בצורה מיטבית. בערך בכ-30%-50% זהו אינו המצב ויהיה צורך לבצע השתלה של עצם. בלסת העליונה ניתן לבצע ניתוח השתלה אופקי ורוחבי וישנה אופציה נוספת של הרמת סינוס והשתלה של עצם בחלל שנוצר. הקירבה של הלסת עליונה למערכת הסינוסים מחייבת זהירות יתרה וניסיון בניתוחים מורכבים והבנה במקרים בלתי צפויים.

הניתוח חייב להיות מבוצע על ידי רופא מומחה אשר יידע לבחור את אופי הניתוח הרצוי, באילו חומרים להשתמש ומה תהיה הפרוצדורה הטובה ביותר.

השתלת עצם בלסת עליונה מחיר

תהליך הניתוח

הניתוח צריך להיות מבוצע במרפאה בעלת כל הציוד המתאים ותחת כל תנאי הסניטציה המחמירים, על הרופא לוודא כי כל התנאים הללו מתקיימים, אך גם לכם כדאי להיות ערניים. ראשית הניתוח בזריקת הרדמה, לרוב ייעשה שימוש בהרדמה מקומית או בטשטוש, אך במקרים מורכבים הרופא יבחר לבצע את הניתוח תחת הרדמה כללית. לאחר הירדמות האזור, הרופא יפתח פתח קטן דרכו יוכל להחדיר את העצם, הוא יכסה את העצם החדשה בשכבת ממברנה מגינה ויתפור את הפצע. לאחר התאוששות קלה אתם תוכלו לחזור לביתכם ולעבור לשלב ההחלמה.

 

משך ההחלמה

לאחר הניתוח ייתכן ותחושו מספר תופעות לווי:

  • נפיחות
  • כאבים
  • דימום קל
  • שטפי דם באזור הניתוח

אלו הם תופעות לווי נפוצות והן אמורות לעבור בטווח הזמן של מספר ימים עד כשבועיים לאחר הניתוח. בטווח זמן הזה חשוב כי תקפידו על הוראות הרופא, שימרו על נטילת תרופות המרשם שיספק, הימנעו מביצוע פעולות מאומצות ואל תאכלו מזון או שתייה חמים. על מנת להקל על הכאב תוכלו לאכול אוכל רך וקריר כמו גלידות, מעדני חלב ויוגורטים למיניהם.

 

השתלת עצם בלסת העליונה – מחיר החל מ- 1,500 ₪

מחיר הניתוח ישתנה ממקרה למקרה ומרופא לרופא אך בבסיסו הוא ינוע החל מ-1,500 ₪ ויעלה מעלה בהדרגה בהתאם למורכבות הביצוע. בכל מקרה, לא מומלץ לחפש את המחיר הזול ביותר או להתפשר על רופא שאינו מומחה מנוסה. רופא שכזה עלול לגרום לנזק במערכת השיניים שלכם ולהשתת עלויות טיפול נוספות.

 

מרפאת אלאדין קליניקס – מרפאת מומחים

מרפאת "אלאדין" בהובלת ד"ר מוהנא עלא אלדין, היא אחת המרפאות המובילות בארץ בביצוע ניתוחי שיניים מורכבים. הניתוחים מבוצעים על ידי ד"ר עלא בעצמו, וצוות המרפא ילווה אתכם ליווי צמוד עד להחלמה מלאה.

לקביעת שיחת ייעוץ ללא עלות חייגו: 04-6999788, לפרטים נוספים על ניתוח השתלה של עצם בלסת לחצו כאן >>>

 

 

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן