הארכת כותרת

כל מה שחשוב להכיר בנוגע לטיפול הארכת כותרת בשיניים

ניתוח הארכת כותרת בשן הינה פעולה כירורגית אשר מתבצעת על ידי ד"ר מומחה לחניכיים בחלל הפה ומטרתה היא בהינתן וכותרת השן אינה טובה יותר, להמשיך ולאפשר תפקוד של השן. על מנת למנוע פגיעה בלתי הפיכה ונזק לטווח הארוך לתפקוד השיניים שלכם ולחסוך כאב רב בעתיד, רופאי שיניים מיומנים מוסמכים בהענקת טיפול זה ללקוחותיהם. כאמור, בעיות בשיניים וטיפולי שיניים נראים לנו תמיד כדבר הנורא מכל, אבל כיום ישנם פתרונות מתקדמים שיכולים לשפר לנו את רמת החיים באופן שלא דמיינו קודם לכן. בכדי לעזור לכם להבין כיצד טיפול זה מתבצע ומדוע יש לבצע אותו, אנחנו כאן נעשה לכם סדר בכל הפרטים החשובים שכדאי להכיר טרם ניגשים לטיפול זה.

ניתוח הארכת כותרת שיניים – מה מוביל אותנו להגיע בעצם לכאן ?

הפגיעה בכותרת הקיימת עלולה להיווצר כתוצאה ממכה שקיבלה השן או כתוצאה מחורים בשיניים וכשישנה פגיעה נרחבת, הדבר מוביל לכך שאין מספיק חומר שן בכותרת. בעת לעיסה ואכילה, יכול להיווצר מצב אשר יגרום לפגיעה חסרת תקדים ואף לשבירה של קירות השן הדקים והחלשים, מה שעלול להוביל לעקירה של השן. בכדי לשמור על הקירות שנשארו בכותרת השן מפני פגיעה אפשרית כתוצאה מלעיסה ומאכילה בחלל הפה, ישנו צורך לבצע טיפול כתר, אשר יאפשר לשמור על השן בהיקף מלא ולמנוע הרס של הכותרת. על מנת לבצע את הטיפול בצורה מיטבית ומקצועית וזאת בכדי להבטיח שלא תתבצע התנתקות של הכתר מהשן, הכרחי כי שולי הכתר יימצאו על חומר השן הבריא.

חשוב לציין שבמצב ובו אין מספיק חומר שן בריא, הרופא המטפל ייאלץ לבצע פעולה לחשיפת חומר שן בריא אשר נמצא מתחת לחניכיים. מצב לפיו אין מספיק חומר שן בריא נגרם בעקבות הימצאותה של פגיעה משמעותית ורחבה בחלל הפה והשיניים, אשר בסופו של דבר מגיעה גם לאזורים מתחת לחניכיים. פגיעה שכזו מצריכה בהחלט ובאופן מידי התערבות מקצועית וכירורגית של רופא השיניים וזאת על מנת לפעול לשם שיקום הפה. בעקבות ההימצאות של שולי הכתר באופן כה קרוב לעצם אשר מכסה את השורש של השן עלולה לגרום לתהליך של ספיגת העצם. תהליך ספיגת העצם הינו תהליך דומה למחלת החניכיים ובכדי למנוע תהליך זה, לד"ר ישנה האפשרות להמליץ על טיפול להארכת הכותרת.

מהו בעצם התהליך של ניתוח חניכיים הארכת כותרת?

פעולת הארכת הכותרת מיועדת על מנת לחשוף עוד חומר שן בריא אשר נמצא מתחת לחניכיים ופעולה זו מתבצעת למעשה על גבי שורש השן וזאת מבלי לפגוע בו באופן משמעותי. זאת ועוד, הארכת כותרת היא פעולה אשר מתקיימת כמו טיפול שורש או טיפול עקירה באמצעות אלחוש מקומי. ראשית, תתבצע הסרה של רצועה דקיקה מהחניכיים אשר נמצאת מעל השאריות של הכותרת הפגועה ובכך תתאפשר לרופא המטפל האפשרות להסיר חלק קטן מהעצם אשר מכסה את שורש השן. באמצעות פעולות אלו, תתבצע חשיפה של חלק קטן משורש השן ויתאפשר למעשה להאריך את הכותרת של השן באמצעות החלק של השורש אשר נחשף. כותרת ארוכה יותר מאפשרת לבצע בצורה יותר טוב את האחיזה של הכתר ובכך ניתן להאריך את חיי הכתר.

האם יש לאחר פעולת הערכת כותרת כאבים ? האם לאחר הארכת כותרת זמן החלמה הוא ארוך ? האם יכולים להיות לאחר הארכת כותרת סיבוכים ?

בכדי להבטיח הצמדה של החניכיים למקומם החדש, הרופא המטפל יתפור אותם ותיווצר תחושה לפיה כתר זמני זה הינו קצר יחסית למצב הקודם ויש הרחבה של המרווחים בין השיניים באזור בו התבצע הטיפול. לאחר מספר שבועות, בפגישה נוספת עם רופא שיניים יתבצע ריפוד הכתר הזמני לשם התאמתו למיקום החדש שלאחר הטיפול. חשוב לציין כי ייתכן ויהיו סיבוכים לאחר הטיפול, אולם מדובר במקרים נדירים ועל כן יש לפעול על פי הוראות הרופא ולהגיע לפגישת הביקורת בתאריך שנקבע לה. לאחר הארכת כותרת החלמה של כשבוע תספיק ואתם זוכים לעוד זמן רב להנות עם השיניים שלכם ודואגים למנוע נזק בלתי הפיך לחלל הפה שלכם.

כאמור, מדובר בפעולה כירורגית שצריכה להיעשות על ידי רופא שיניים בעל התמחות בתחום ואשר יודע את העבודה בצורה הטובה ביותר. לא נרצה להפקיד את אחד המשאבים החשובים בגופנו, והוא חלל הפה והשיניים שלנו, בידי ידיים לא מקצועיות, לא מיומנות ולא אמינות. על כן, פנייה למרפאה אשר מתמחה בטיפולים שכאלה תוכל לסייע לכם למנוע סיבוכים עתידיים לאחר פעולת הארכת הכותרת ולהעניק לכם עוד שימוש לטווח רחוק עם השיניים שלכם.

אז אם אתם מחפשים מרפאה אמינה, מקצועית ואיכותית לבצע בה את טיפול הארכת הכותרת בשן שלכם, יש לנו את הכתובת המתאימה עבורכם. מרפאת אלאדין קליניקס בקריית חיים, היא מרפאת שיניים המתמחה במגוון רחב של טיפולים, מהשתלת שיניים, דרך טיפולי אסתטיקה ושימור ועד עקירות. רופאי המרפאה עושים שימוש במכשור ברמה הגבוהה ביותר מבחינה טכנולוגית והשירות והמקצועיות של הרופאים מעניקים מעטפת שלמה ומושלמת לטיפול המושלם. תחת קורת גג אחת, תוכלו לקבל את כל הטיפולים המתאימים לכל שן ולכל אדם. על מנת ליצור קשר לשם קבלת פרטים נוספים או לשם ייעוץ בנוגע לטיפול הארכת כותרת, אתם מוזמנים לפנות במספר הטלפון 04-6999788.

 

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן