טיפולים אסתטיים לשיניים

טיפולים אסתטיים לשיניים – 

כיום כבר כמעט איננו פוגשים אנשים שהשיניים שלהם לא ישרות, מסודרות ולבנות. אנשים עם שיניים צהובות או חסרות הם מראות נדירים, ואפילו מבוגרים עושים יישור שיניים. המודעות לנראות ובריאות השיניים עלתה בקצב מסחרר ואף אחד לא רוצה להיות חריג.

אולם, עד לא מזמן, טיפולי שיניים אסתטיים עלו סכומים גבוהים מאוד ונחשבו לכאלו שמיועדים לעשירים בלבד. טיפולים כמו יישור שיניים בשיטות מתקדמות, הלבנת שיניים, השתלת שיניים תותבות וכדומה- היו רלוונטיים רק עבור חלק קטן מאוד מהאוכלוסייה.

בשנים האחרונות מחיר הטיפולים הללו יורד בהדרגה וכיום יש מגוון טיפולים רחב ואיכותי שמתאים גם לכיס של מעמד הביניים ומטה.

החשיבות של אסתטיקה לשיניים –

בעולם שלנו אסתטיקה תופסת מקום רב. יש משמעות רבה מבחינתנו לאיך שדברים ואנשים נראים. מראה אסתטי ונעים יכול ליצור רושם ראשוני טוב שיפתח פתח להתפתחות והתקדמות בהמשך.

בנוסף, הפה הוא אחד האיברים שאנו משתמשים בהם הכי הרבה ושאר האנשים סביבנו רואים אותו ושמים לב אליו, ולכן אסתטיקה דנטלית היא בעלת משמעות גדולה, מעלה את הביטחון העצמי שלנו ותורמת לשדר של נעימות וביטחון כלפי הסובבים אותנו.

נסקור כאן מספר טיפולים כאלו, שהופכים לרווחים יחסית ומיועדים לכל מי שמעוניין בשיניים אסתטיות ויפות.

סוגי טיפולים אסתטיים לשיניים –

יישור שיניים שקוף

יישור השיניים המוכר יותר, שמטרתו לסגור מרווחים בין השיניים, נעשה באמצעות ברזלים בולטים על השיניים, אולי מתאים עבור ילדים בגילאי בית ספר יסודי ותיכון. הוא נראה פחות מתאים ואסתטי לאנשים מבוגרים ומכובדים ולכן מבוגרים רבים נרתעים מלעבור יישור שיניים על אף שהם רוצים בכך.

יישור שיניים באמצעות כלים שקופים היא דרך חדשה יחסית שמאפשרת לעבור יישור שיניים מבלי שאמצעי היישור יבלטו ויגררו תגובות ומבטים מהסביבה. לכן, היא מתאימה במיוחד למבוגרים שחושבים שהם כבר עברו את הגיל המתאים להסתובבות עם ברזלים על השיניים.

יש שתי שיטות נפוצות ליישור שיניים כזה- באמצעות קוביות פלסטיק או סיליקון, הזהות למקבילות המוכרות מהאלומיניום, או באמצעות הרכבת פלטות שקופות לחלוטין שמורכבות על השיניים כמעט כל שעות היממה ומזיזות באיטיות את השיניים.

השתלות שיניים

השתלות שיניים נחשבו בעבר יקרות מאוד ורק אנשים עשירים יכלו להרשות לעצמם להשתיל שיניים במקרה של נפילה או התרופפות של שן. אחרים נאלצו להסתובב עם חורים בולטים ולא אסתטיים בפה.

כיום, השתלת שיניים אסתטית מומלצת לכל מי שמעוניין להשלים את מראה השיניים שלו מבלי ששיניו האחרות ייפגעו. השתלת שיניים מומלצת גם עבור מי שיש לו שיניים תותבות, ומעוניין להחליף אותן בשתלים.

כמובן, השתלת שיניים מאפשרת שיפור גם באיכות החיים שכן היא מאפשרת לאכול ולהשתמש בפה יותר בנוחות.

השתלות השיניים נעשות באמצעות מכשור מתקדם כמו רובוטים, מכשור בלייזר וכדומה. את ההשתלה מבצע רופא שיניים שמתמחה בכירורגיית פה.

ציפוי שיניים

בשונה מיישור שיניים או השתלה, שלוקחים זמן רב ועולים סכומים גבוהים יחסית, ניתן להשיג מראה אסתטי ונעים גם באמצעות ציפוי שיניים. ציפוי השיניים אמנם לא פותר את כל הבעיות מהשורש, אולם אם השיניים שלכם במצב סביר סך הכל הוא ייתן תוצאה מעולה.

תהליך ציפוי השיניים כולל ציפוי של השיניים בחרסינה דקיקה וחזקה, בצבע של שן טבעית. כדי לעשות זאת מסירים שכבה דקיקה מהשן עצמה ומעליה מרכיבים את הציפוי. ציפוי חרסינה נותן תחושה כמעט זהה בפה לשל שן רגילה ומספק מראה טבעי לחלוטין.

התהליך הזה חיצוני בלבד ולא נחשב לפולשני ומסובך. ניתן לעשות אותו רק בחלק מהשיניים, למשל אלו שרואים כשמחייכים, או בכולן.

שחזור שיניים

שחזור שיניים נעשה לאחר שמגלים חור בשן. שחזור השן הוא בעצם סתימה מודרנית ומשוכללת, שנוצרת באופן מדוייק עבור החור בשן כדי להשלים אותו. השחזור עשוי בדרך כלל מחרסינה והוא מחליף את הסתימות הקלאסיות והכהות. בדרך כלל עושים אותו במטרה לשפר את מראה הפה.

עם שחזור שן, לא ניתן לראות שהיה במקום פעם חור או סתימה אחרת לא אסתטית.

כתרים אסתטיים

בדומה לשחזור השיניים שמחליף את הסתימה הקלאסית, ניתן לעשות גם כתר מודרני וחדשני לשן. במקום הכתרים המיושנים שהיו עשויים מתכת או זהב, הכתרים האסתטיים החדשים עשויים מזרקוניה ונעשים בחריטה מדויקת במעבדה כדי להתאים לשן.

כתרים כאלו מדמים באופן מושלם או כמעט מושלם את השן בטרם הטיפול, ולא ניתן לראות שפעם היה בה משהו אחר.

מה חשוב לדעת כאשר רוצים לבצע טיפולי שיניים אסתטיים?

אם החלטתם שאתם מעוניינים לבצע טיפולים אסתטיים כמו אלו שפרטנו עליהם כאן, חשוב שתדעו:

  • אל תוותרו על איכות! רפואת שיניים אסתטית יכולה לגרום לנזקים חמורים בחלל הפה ולהצריך שיקום פה משמעותי אחר כך, אם היא לא נעשית כמו שצריך. אל תוותרו על כך שרק ד"ר מומחה יבצע את ההליך.
  • אסתטיקה של הפה חשובה, אולם היא לא יכולה לבוא במקום טיפול שגרתי מתאים הכולל צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי וכדומה. אחרת, לא ישנה אם תעשו טיפולים אסתטיים. שיניים יפות דורשות תחזוקה מתמדת.

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן